חישוב החזר משכנתה בקניית נדל

חישוב החזר משכנתה בקניית נדל"ן

תהליך רכישת דירה הוא ארוך ומייגע, החל מרגע ההחלטה כי ברצונכם לרכוש דירה, עבור דרך החיפוש המתיש אחר הדירה המתאימה ביותר, בין אם זו דירה חדשה ובין אם זו דירה מיד שניה, דירה מקבלן, דירה בבניין או בית קרקע עם גינה כמו שתמיד חלמתם עליו. בחירת המיקום, הקרבה לבתי ספר וגני ילדים, הקרבה למקומות המסחר והקניות ולכל השירותים להם נזקק אדם במשך חייו.

כל אלה הם שיקולים חשובים, וכל רוכש דירה מכיר את המאמץ הרב המושקע בהליך חיפוש הדירה שתתאים לצרכיו בדיוק. עם סיום הליך החיפוש ולאחר שמצאתם את בית החלומות שלכם מגיע החלק הקשה של הקניה עצמה. מחירי הדיור בישראל עלו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים ומחירי הדירות קפצו במאות אלפי שקלים. העליה המואצת במחירי הדיור, ושוק כלכלי מסוכן מצריכים חשיבה וזהירות מירביים כאשר מבקשים לקחת הלוואה או משכנתא לצורך רכישת הדירה.

משכנתא היא אחת ההלוואות הגדולות שייקח כל רוכש אם לא הגדולה שבהן בימי חייו. ולכן יש חשיבות רבה לדעת מראש האם תוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים, שכן אי עמידה בהחזר החודשי תסכן את המשך בעלותכם על הנכס שרכשתם, ותפגע ביכולתכם לקיים אורח חיים תקין.

החזר משכנתא – לא בכל מחיר

גובה ההחזר החודשי של הרוכש נגזר מאורך חייה של המשכנתא אותה לקח. פריסה קצרה של התשלומים תהיה כרוכה בהחזרים גבוהים יותר, לעומת החזרים נמוכים בפריסה ארוכה. אולם הדבר אינו כה פשוט שכן על המשכנתא חלים חוקי ריבית, והארכת תקופת המשכנתא ופריסתה על פני שנים רבות יותר תגרום לתשלומי ריבית גדולים יותר על ההלוואה ועלולה לחשוף את הלווה לסיכונים עתידיים רבים יותר. לאור כל הסיבות שהזכרנו, מומלץ לכל רוכש לבצע חישוב החזר משכנתא, עוד בטרם ייקח את ההלוואה. בבואו לחשב את החזר המשכנתא על הלווה לקחת בחשבון את גילו, מצבו הכלכלי, ואת העתיד הכלכלי הנראה לעין שלו. תמיד יהיו גורמים שאינם בשליטתו של הרוכש, כמו אסונות כלכליים, בעיות רפואיות לא צפויות או חס וחלילה אף מוות לא צפוי, אולם אין פירוש הדבר שאין עליו להתאמץ לנסות להגיע לפריסה אשר תוביל להחזר חודשי מיטבי עבורו.

על מה לחשוב כשמחשבים?

כאשר רוצים להחליט על גובה ההחזר החודשי, יש להתייחס לגיל הרוכש למשל, אם הרוכש צעיר, רב הסיכויים הם שמעמדו הכלכלי יהיה יציב ואף ישתפר עם הזמן ככל שיתקדם במעמדו התעסוקתי. גיל מבוגר מסכן לעומת זאת את היכולת לעמוד בהחזר לאורך זמן. כך הדבר גם מבחינת מקום התעסוקה של הרוכש. עבודה בארגון גדול ומבוסס, תאפשר עמידה בטוחה יותר בהחזר החודשי לעומת מקומות עבודה קטנים או זמניים. לכן כשאתם מבקשים להחליט על גובה ההחזר בו אתם מעוניינים לעמוד, אל תעשו זאת כדרך אגב ואל תמתינו לרגע האחרון. בצעו את חישוב החזר המשכנתא תוך הקדשת הזמן הראוי לכך והגיעו מוכנים אל הבנק. כך תבטיחו את העמידה בתנאי ההלוואה ואת בעלותכם על הנכס.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest

מעוניינים בנכס? יש לכם שאלה?

חייגו עכשיו: 052-878-2777
דילוג לתוכן